toshiba

o klimatyzatorach i wszystkim co z tym związany

toshiba

Postprzez admin 8 lut 2012, o 16:56

Jako pionier klimatyzacji Carrier ciągle rozszerza swój asortyment i proponuje nowe rozwiązania. W zakresie urządzeń RLC nowością jest seria urządzeń XPower Plus. Linia ta jest kontynuacją klimatyzatorów inwerterowych z rodziny XPower. Wszystkie modele mogą pracować również jako pompa ciepła. Rodzina XPower Plus to 5 różnych modeli skraplaczy współpracujących z pełną gamą jednostek wewnętrznych, co daje 24 możliwe kombinacje do zastosowań mieszkaniowych i komercyjnych. Nowa seria charakteryzuje się szerokim zakresem pracy w warunkach temperatur zewnętrznych: przy chłodzeniu od -15 do 46°C, natomiast przy grzaniu od -15 do 24°C. Wydłużone zostały długości linii freonowych w zależności od zastosowanych skraplaczy nawet do 70 m. Większość nowych urządzeń charakteryzuje klasa energetyczna A w trybie grzania i chłodzenia. Urządzenia serii Xpower Plus objęte są 3 letnią gwarancja producenta.
Propozycję do zastosowań mieszkaniowych uzupełniają urządzenia inwerterowe Silver Plus oraz urządzenia o stałej wydajności Crystal. Obie te serie urządzeń mają klasę energetyczną A w trybie chłodzenia oraz grzania, a ich kompaktowa budowa zadowoli najbardziej wymagających użytkowników.
Druga marka oferowana przez Carriera w Polsce - Toshiba - nadal pozostaje jednym z liderów we wprowadzaniu nowych technologii również w obszarze klimatyzacji i co roku wprowadza kolejne innowacyjne rozwiązania klimatyzacyjne. Tegoroczna oferta zawiera pełen asortyment urządzeń do zastosowań zarówno mieszkaniowych (m.in. nowoczesne jednostki Daiseikai z serii 3 oraz nowość - linia Suzumi), poprzez zastosowania komercyjne (nowością w 2008 roku jest tu seria 4 rodziny Super Digital Inverter, gdzie największe jednostki mają nominalną wydajność 12,5 kW przy współczynniku COP rzędu 4,8), a skończywszy na systemach inverterowych VRF.
dobre czy przereklamowane?
admin
Administrator
 
Posty: 85
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 16:39

Re: toshiba

Postprzez jacko 10 lut 2012, o 09:49

W sierpniu tego roku założyłem sobie klimatyzację w domu, która używana była ok. 2 tygodni. Po około 2 tygodniach od nie włączania klimatyzatora w mieszkaniu pojawił się bardzo nieprzyjemny zapach, który trwa do nadal.
Co jest tego przyczyną?
Jak można temu zaradzić i pozbyć się tego nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu?
Bardzo możliwe, że w wyniku procesu jakiemu podlegają wszystkie klimatyzatory stało się to co się z nimi z reguły dzieje. Parownik -to pudełeczko co chłodzi powoduje kondensację pary wodnej - wody na osadzającym się kurzu. Robi się mikrobagienko. Ponieważ czasami przestaje chłodzić i robi 'mu się ciepło' to rozmnażają się tam grzybki i bakterie. Grzybki ( m.in. pleśnie ) produkują takie mykotoksyny co to są rakotwórcze i wdychane przyśpieszają drogę do 'Najwyższego' poza tym smierdzą tak jak i bakterie gnilne. Tyle diagnoza - daj Boże błędna.
Należy:
1/ przeczyścić lamelle - te takie blaszki w parowniku
2/ dokonać dezynfekcji
Najlepiej wezwać specjalistę. Najlepiej przeczyścić strumieniem ozonu przez ok. 30 min - zabije wszystko, ozon się 'rozłoży'. Smród zniknie.
Czynność należy powtarzać co jakiś czas - brudna klimatyzacja nie zawsze musi śmierdzieć ale zawsze truje bardziej niż gorzałka i cygarety.
jacko
 
Posty: 8
Dołączył(a): 10 lut 2012, o 09:39

Re: toshiba

Postprzez admin 27 lut 2012, o 21:55

Klimatyzator schładza, oczyszcza i utrzymuje właściwą temperaturę i wilgotność powietrza, a jeżeli jest pompą ciepła, również ogrzewa. Klimatyzator działający jak pompa ciepła wykorzystuje ciepło otoczenia do ogrzewania pomieszczeń. Jest to zasadniczo zwykły klimatyzator chłodzący z jednym dodatkiem.W obiegu dodatkowo zamontowany jest zawór zmiany kierunku przepływu czynnika chłodniczego (zawór rozdzielczy). To pozwala na pracę urządzenia zarówno w trybie chłodzenia, jak i grzania. Zasada działania klimatyzatora jako pompy ciepła oparta jest na odwróconym obiegu chłodniczym, w którym skraplacz staje się parownikiem, a parownik skraplaczem.Sprężarka tłoczy gorące pary czynnika chłodniczego do zaworu rozdzielczego. Zawór ten kieruje przepływ sprężonej do wysokiego ciśnienia pary do skraplacza chłodzonego powietrzem znajdującego się z jednostce zewnętrznej, gdzie ciepło odprowadzane jest od czynnika do otoczenia. W efekcie odprowadzania ciepła pary czynnika ulegają skropleniu. Następnie ciekły czynnik zostaje zdławiony w kapilarze. Rozprężona para mokra o niskiej temperaturze i ciśnieniu dopływa do parownika znajdującego się w pomieszczeniu, z którego ma być odprowadzone ciepło. Przepływając przez parownik, czynnik pobiera ciepło z pomieszczenia i w wyniku tego przemienia się w parę suchą. Para sucha trafia z powrotem do zaworu rozdzielczego, z którego zasysana jest przez sprężarkę. W ten sposób cały cykl się zamyka.W cyklu grzania zawór rozdzielczy kieruje sprężone w sprężarce pary czynnika chłodniczego bezpośrednio do parownika znajdującego się w pomieszczeniu, do którego ma być doprowadzone ciepło. To powoduje, że parownik staje się skraplaczem, w którym przepływające pary czynnika chłodniczego oddają swoje ciepło do powietrza znajdującego się w pomieszczeniu, zamieniając się przy tym w ciecz. Dalej czynnik rozpręża się w kapilarze i trafia następnie jako para mokra do skraplacza, który w tym układzie jest parownikiem. W skraplaczu pobrane z otoczenia ciepło powoduje, że pary mokre czynnika zamieniają się na pary suche i w tej postaci płyną ponownie do zaworu rozdzielczego, a następnie do sprężarki klimatyzacja, aby rozpocząć ponownie ten sam cykl.
admin
Administrator
 
Posty: 85
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 16:39

fujitsu kody błędów

Postprzez jacko 6 mar 2012, o 22:30

Gdy na panelu wyświetla się EE:EE naciśnij przyciski “Energy Save” i
“Zone Control” jednocześnie na 3 sekundy. Po chwili na wyświetlaczu pojawi się kod błędu.

Kody:

E0:00 Coms error - indoor to remote
E1:00 Coms error - indoor to outdoor
E2:00 Return air thermistor open circuit
E3:00 Return air thermistor short circuit
E4:00 Indoor coil thermistor open
E5:00 Indoor coil thermistor shorted
E6:00 Outdoor coil thermistor open
E7:00 Outdoor coil thermistor shorted
EA:00 Outdoor ambient thermistor open
Eb:00 Outdoor ambient thermistor shorted
Ec:00 Discharge pipe themistor open
Ed:00 Discharge pipe thermistor shorted
EE:00 High Pressure problem
EF:00 Discharge pipe temp. Problem - too high = short of gas

Naciśnij przyciski “Energy Save” i “Zone Control” jednocześnie na 3 sekundy, aby wrócić do normalnego trybu pracy urządzenia.
jacko
 
Posty: 8
Dołączył(a): 10 lut 2012, o 09:39

Re: toshiba

Postprzez admin 29 wrz 2012, o 16:37

Ja na 14 str.walczyłem z ZZ 1/2 cala.Jeden spaprałem ale drugi po podgrzaniu palnikiem puścił bez problemu.. Skrócenie lub wymiana rozwiązuje problem klimatyzacji.. Moje dwa panele czekają na piaskowanie bo padało i "piaskowacze" mają labę..Nabyty bojler ZELMER 80 litr.jako zbiornik jest do luftu.. bardzo wychładza się przez noc.. Miałem możliwość zaobserwowania że jest u góry cieplutki.. Musze po sezonie rozbebeszyć i wycieplić.. a poza tym w garażu wpuszczanym jest mocno chłodno..
admin
Administrator
 
Posty: 85
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 16:39


Powrót do klimatyzatory


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości

cron