ceny nośników

o klimatyzatorach i wszystkim co z tym związany

ceny nośników

Postprzez admin 6 mar 2014, o 21:20

ostatnio porównywałem ceny nośników energii i doczytałem, że 1kWh ciepła z gazu ziemnego (wygoda użytkowania podobna do prądu) kosztuje w zależności od sprawności kotła od 22-30 gr! podczas gdy po ostatnich obniżkach 1kWh prądu w taryfie g12e kosztuje 27 gr. Okazuje się, jak rozumiem, że w modernizowanych obiektach wybór między nową kotłownią gazową (duży koszt inwestycji) a piecami akumulacyjnymi wcale nie jest ekonomicznie oczywisty na korzyść gazu! Użytkowanie mojego klimatyzatora obecnie 24h/7 daje przy mojej taryfie (I)0,66+(II)0,27 średnią cenę kWh 0,47zł i przy COP ok 2,8-3,0 => 1kWh ciepła za 0,16zł "Czyli rozumiem, że trudno szukać w inwerterach za 2 tys gwarancji zachowania 100% COP w niskich temp....."
Dla zobrazowania podam przykładowe (orientacyjne) dane dla sprężarki TAG5546C dla stałej temperatury skraplania 45 stopni z programu "Selection program - V3.0".
tp=+7,2 Q=11543 Ne=3271 COP=3,53
tp=-15 Q=2427 Ne=1405 COP=1,73
gdzie: tp - temperatura parowania [stopnie C], Q-wydajność chłodnicza [W], Ne - moc pobierana [W].
Zakładając, że dla tp=+7,2 parametry wynoszą 100%, to dla tp=-15: Q spada do 21%, Ne spada do 41%, COP spada do 49%.
W miarę spadków temperatur zewnętrznych potrzeba większej mocy do ogrzewania pomieszczeń a tutaj mamy tak drastyczny spadek mocy.
http://jesterforum.altervista.org/
http://yuuki92.altervista.org/
http://serusiowy.soup.io/
śmiać mi sie chce co czytam zapraszam na dworzec centralny strefa pkp intercity i zobaczcie działało całą zime na on/off w lecie dołożyliśmy kasete toch...by. inwerter wiec nie pierdzielcie ze on ofem sie nie da. zapraszam teraz i przy -20 w tamtym roku wyrobiło a izolacja obiektu żadna.
uprzedzam: temperatura przy skraplaczach zamkniętych w pomieszczeniu -20 stopni.
http://plasticzek.keed.pl/
http://plastikowy.freehost.mobi/
admin
Administrator
 
Posty: 85
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 16:39

Re: ceny nośników

Postprzez admin 7 wrz 2014, o 10:35

Rozumiem, jeżeli właściciel spelunki jest Ukraińcem. Jeżeli nim nie jest, nie rozumiem pseudo solidarności. Kilka lat temu ze znajomym Holendrem przechodziliśmy z Długiego Targu nad Motławę. Rozmawialiśmy po angielsku. Ni z tego ni z owego wyskoczyło kilku osiłków i chciało nas pobić, co nie byłoby trudne - Mój rozmówca był po siedemdziesiątce a ja dobijałem do tego wieku. Ich tłumaczenie było: Nie chcemy by na polskiej ziemi rozmawiano po niemiecku. Na szczęscie wyjaśnienie, że używamy akurat angielskiego ich uspokoiło. Zachowanie właściciela spelunki prowadzi do tego samego.nie wiem czy Polacy to az tak glupi narod, ze krytykuje tego Pana, czy moze rzeczywiscie pelno tu klakierow putina, jesli to Polacy tak pisza to sie pytam was co wyscie zrobili by przeciwstawic sie polityce i agresji putina? pierdzenie w monitor nie wystarczy! ja na ten przyklad mieszkam blisko obwodu kalingradzkiego i pelno tu ruskich, podchodze i sie pytam czy popiera putina, jak mowi ze nie to podaje reke, jak mowi ze tak to daje z liscia i 24 h na opuszczenie Polski!sopocka restauracja, tylko pewnie właściciel ukrainiec? może nawet z akcji Wisła. A swoją droga jakim trzeba być zaprzańcem, żeby odmawiać sobie zarobienia sporo dutków na bogatych turystach z Rosji. Do tego Bogu ducha winnych.Co za głupota. Rosjanie przyjeżdżają i płacą. Zawsze trzeba łagodzić trudne sytuacje, bo złe zachowania mogą wrócić jak bumerang w naszą stronę. Nie trzeba się poddawać obecnej propagandzie, która przybywa spoza Polski. Nie trzeba dawać się w to wciągać. Są jakieś siły, które koniecznie chcą skłócić Rosję i Polskę. Jak tak dalej pójdzie, to niedługo wszyscy będziemy się bić. A ci, co nas podpuszczają, bedą mieli same korzyści. http://www.kieracass.com/home/2013/7/28 ... we-go.html
http://www.fiskelab.org/news/2013/6/22/ ... ition.html
http://www.decodedc.com/home/2013/4/2/l ... sters.html
http://wamuanimalhouse.org/comment/reply/1924/2450
http://glenngould.ca/creative-writing/2 ... north.html
"Nie obsługujemy Rosjan" - protest sopockiej restauracji - wybryk ten świadczy o skrajnej głupocie właściciela restauracji. Może wkrótce się pojawi napis: - Tylko dla Niemców. I co wtedy powiecie moi drodzy rodacy? Przy układach premiera z panią kanclerz wszystko staje się możliwe..
http://www.calculus-help.com/home/2012/ ... culat.html
http://vatuma.com/forums/topic/recently
https://classmates.zendesk.com/entries/ ... odrzucenie
https://fmigames.zendesk.com/entries/51695429-zysk
https://twist.zendesk.com/entries/52101725-zbieg
Głupota nie zna granic. Historia lubi powtarzać się. Wybrane miejsca dla wybranych ludzi. Nie życzę prowadzącemu restaurację aby w przyszłości taki napis pojawił się na drzwiach do restauracji , w której chciałby coś zjeść będąc bardzo głodnym.
https://easylondonaccommodation.zendesk ... 55-krytyka
http://www.voice4change-england.co.uk/comment/reply/379
http://www.creaturespot.com/main/2013/6 ... aches.html
http://www.detroitmoxie.com/home/2014/4 ... undup.html
http://seaturtlefoundation.org/news/201 ... lties.html
http://thisrecording.com/today/2014/3/1 ... -bell.html
http://www.ipadcreative.com/blog/2014/2 ... eview.html
http://www.lunarbaboon.com/guest-comics ... cscom.html
admin
Administrator
 
Posty: 85
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 16:39


Powrót do klimatyzatory


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości

cron