ilość wymian

o wentylacji i wentylatorach

ilość wymian

Postprzez jacko 10 lut 2012, o 09:46

mam pytanie...według rozporządzenia MZ z 11.02.2011 (Dz.U.Nr31 zał.6) wynika że pomieszczenia zmywalni ( pomieszczenia gdzie myje się narzędzia) w szpitalach powinny mieć wentylację mechaniczną N-W. teraz pytanie czy ktoś miał styczność z interpretacją tego przepisu? interesuje mnie jaka powinna być krotność wymian, strumień itd.
może być tak że w tym przypadku ma zastosowanie jakaś norma wydana wcześniej i tutaj interesuje mnie jaka i jakie parametry powinna spełniać taka instalacja.
jacko
 
Posty: 8
Dołączył(a): 10 lut 2012, o 09:39

Re: ilość wymian

Postprzez admin 3 mar 2012, o 12:59

Dokonujący okresowego sprawdzenia drożności przewodów spalinowych i wentylacyjnych w mieszkaniach mistrz kominiarski zdemontował, znajdujące się w naszej kuchni, podłączenie okapu wywiewnego do kratki wentylacyjnej. (okap posiada wbudowany wentylator). Okap i jego połączenie z kratką wentylacyjną funkcjonowały w naszej kuchni od wielu lat i nigdy dotąd kominiarzom "nie przeszkadzały". Tym razem pan kominiarz stwierdził, że ma rygorystyczne polecenie Starostwa w tej sprawie i że jeśli on tego dzisiaj nie zrobi, to otrzymam pisemne polecenie demontażu pod rygorem wstrzymania dostawy gazu. Na moje pytanie o podstawę takiego właśnie stanowiska odpowiedział, że wynika to z prawa budowlanego, a konkretnie z § 141. Przypuszczam, że Pan Mistrz miał na myśli §141 Rozp.Min.Infr.z dnia 12.04.2002 r. w/s war.techn., jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Zapoznałem się z treścią tego przepisu, ale nie znalazłem w nim jednak zapisu, który, wg mojego rozumowania, uzasadniałby stanowisko zajęte przez pana kominiarza. Wspomniany § 141, w pkt. 3), zabrania stosowania indywidualnych wentylatorów wyciągowych, wyraźnie jednak precyzując, że zakaz ten dotyczy pomieszczeń, w których znajdują się wloty do przewodów spalinowych. A więc: zakaz nie obejmuje wszystkich pomieszczeń, lecz tylko te, w których znajdują się wloty do przewodów spalinowych - to wyraźnie i jednoznacznie jest tam napisane! Z tego co widzę okiem niefachowca to, w posiadanym przez nas mieszkaniu, wlot taki znajduje się jedynie w łazience i służy do odprowadzania spalin z gazowego grzejnika wody. Jednak konia z rzędem temu, kto znajdzie w naszym "pomieszczeniu kuchennym" coś, co można by uznać za "wlot do przewodów spalinowych". Nie można również przyjąć, że przez użyte w § 141 określenie: "pomieszczenie" należy rozumieć "mieszkanie". Treść § 3 pkt 9) nie pozostawia tu bowiem żadnych wątpliwości - definiuje mieszkanie jako "zespół pomieszczeń". Czyli: nasza kuchnia to w rozumieniu Rozporządzenia "pomieszczenie", a nie "mieszkanie". Po lekturze w/w przepisów dochodzę do wniosku, że Pan kominiarz nie miał racji, bowiem w pomieszczeniu kuchennym naszego mieszkania nie ma wlotów do przewodów spalinowych. Zatem zamontowanie w nim okapu z wentylatorem, bądź jakiegokolwiek "indywidualnego wentylatora wyciągowego", nie narusza zakazu zawartego w § 141 Rozporządzenia. Czy mój wniosek jest słuszny? Tym bardziej, że wpomniane Rozporządzenie nakazuje zamontowanie okapu wywiewnego nad trzonem kuchennym i podłączenie go do przewodu wentylacji grawitacyjnej gdy kuchnia połączona jest z pokojem. Nie rozróżnia przy tym okapów z wentylatorem i bez wentylatora, czyli: można stosować dowolny.
admin
Administrator
 
Posty: 85
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 16:39

Re: ilość wymian

Postprzez admin 29 wrz 2012, o 16:32

Podzielam twoje obawy i dlatego zawsze staram się w każdym moim projekcie uwzględniać problem idiotoodporności :idea:
Człowiek niekiedy nie jest w stanie niestety przewidzieć do czego jest zdolna płeć piękna, więc trzeba stale modyfikować (uodparniać) domowe urządzenia na kontakt z kobietami.
Nie zakładam, że wszystko pójdzie bez problemów i stąd instalację klimatyzacji wykonałem modułowo i w każdej chwili mogę ją zdemontować, przekonstrułować, itd.
Instalacja jest w systemie otwartym, więc jeżeli powstanie para to i tak wyjdzie przez naczynie wzbiorcze na strychu.
Moje w kolektory panelowe mają jedynie 1,4 m² i nie sądzę żeby dobrze zagrzały wodę w bojlerze, ale podgrzać ją powinny.
Odbiór ciepłej wody mam zapewniony -
Gdyby ktoś chciał przerabiać pompkę z pralki PS 663 to jest trochę problemów z redukcjami króćców wejściowego i wyjściowego wody, ale dziś dokupiłem w Agromie kilka kawałków różnych węży i redukcje będą gotowe.
Wyjazd odłożę na parę dni i jak będzie słoneczko to zobaczę jak moja instalacja wentylacji działa.
admin
Administrator
 
Posty: 85
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 16:39

Re: ilość wymian

Postprzez admin 2 kwi 2013, o 19:53

nic nie poradzę na to, że jestem mięsożerny, a jednocześnie nie jestem rzeźnikiem lub myśliwym. Ktoś zabija dla mnie, bo na tym polega podział ról w społeczeństwie. Nic nie poradzę również na to, że nie należę do grona tych obrońców praw zwierząt, którzy owszem – mięso jedzą, lecz patrzą krzywym okiem na innych, którzy nie tylko, że czynią podobnie, ale również nie robią żadnej tajemnicy przed samymi sobą z tego, co dzieje się po drodze od krowiego czy od świńskiego cielska do kotleta lub befsztyka. Byc może kiedyś mięso będzie produkowane inaczej (są próby otrzymania steku z probówki), ale jak dotąd próby te nie wyszły poza laboratoria biotech. Mamy to szczęście, że nasz obyczaj czy religia nie nałożyły na nas różnego rodzaju bezsensownych nakazów w dziedzinie tak prozaicznej jak ubój zwierząt czy pochodzenie gatunkowe zwierzęcia. Kwestię zakazów czy nakazów sanitarnych pozostawmy z boku. Inni nie mają tego szczęścia, a jeść muszą. Moim zdaniem albo przyzwolimy na ubój rytualny, albo go zabronimy, i tym samym zrobimy z niego nielegalny proceder, co moim zdaniem stanowi daleko większe zło z punktu widzenia zdrowia publicznego. Bo ci, którzy muszą jeść mięso halal lub kosher i tak będą je jeść, choćby nie wiem co.
W trakcie naszej dyskusji wypowiadali sie rowniez muzulmanie.Jeden z nich mowil,ze sam nie ma nic przeciw zakazowi,bo jak sugerowal,rytualny uboj ma przede wszystkim higieniczne znaczenie.Nie zapominajmy ,ze chodzi glownie o ciepla kraje.Dawniej nie bylo zadnych mozliwosci dlugiego przechowywania miesa,wiec musialo ono byc zabezpieczone przed szybkim psuciem!!!!W obecnych czasach uboj rytualny nie ma zadnych podstaw.Tlumaczenie tego procederu tozsamoscia religijna mija sie z prawda.Niestety tak bywa,ze niektore utrwalone zwyczaje, ludnosc z czasem zalicza do praktyk religijnych,ktore nie maja zadnego odbicia w pismach swietych!?
A argument,ze w naszych rzezniach nie jest lepiej,uwazam za bezzasadny.To tylko swiadczy o nieudolnym uboju,braku kontroli,i wymaga natychmiastowej interwencji stosownych instytucji.
admin
Administrator
 
Posty: 85
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 16:39

Re: ilość wymian

Postprzez admin 2 kwi 2013, o 19:54

Przede wszystkim judaizm jest inna religia, bo jest to nadane prawo na podstawie kowenantu Boga i narodu wybranego (Zydow). Boskiego prawa nie da sie zmienic, wiec ortodoksyjni Zydzi musza przestrzegac wszyskich nakazow tego prawa, bez wzgledu na to, czy maja jeszcze sens, czy nie. Stad miedzy innymi – uboj rytualny. Inne odlamy Judaizmu nie przestrzegaja tych zasad i przypuszczam, ze znikna one z biegiem czasu. Prawo zas nakazuje jedzenie wylacznie koszernego jedzenia, a odstapic od tego mozna tylko w przypadku, jesli jest narazone czyjes zycie. Zatem dyskusja na temat uzasadnienia rytualnego uboju nie ma zadnego sensu, bo wiernych sie nie przekona. Czy dopuscic uboj rytualny w Polsce, to inna sparawa, ale sam z przyjemnoscia jem pasztety francuskie, choc wiem, ze gesi karmione sa na sile, czyli praktycznie torturowane kazdy dzien. Sam zabijalem roznego rodzaju drob i kroliki. Jesli umie sie to robic, to proces przebiega blyskawicznie.
Nastepna bzdura jest pisanie, ze uboj rytualny jest przeprowadzany „naszymi” rekami, a takze porady, aby sie tym zajac. To nie takie proste. Rzezakiem rytualnym moze byc tylko Zyd po przejsciu szkolenia, ktore moze trwac nawet piec lat. Malo tego, ze musi to byc Zyd, to jeszcze musi byc religijny, o nieposzlakowanej przeszlosci. Wiec zadnymi „naszymi” rekami, ani to zawod za ktory mozna sie zalapac z dnia na dzien. Ubite zwierze jest potem poddane inspekcji, ktora nie moze stwierdzic zadnych skaz, dopiero potem inspektor wydaje werdykt, czy mieso jest koszerne. Majac to na uwadze, to – jako czlowiek racjonalny – zawsze wole mieso koszerne, nie z powodow religijnych, ale ze wzgledu na procedure inspekcji. W koszernym miesie nigdy nie bedzie koniny. Rowniez dlatego, ze aby zachowac koszernosc, jest hermetycznie zapakowane i nie wolno go rozpakowac, z wyjatkiem koszernego Zyda, ktory przygotowuje z niego posilek. Zatem podrozujac, zawsze zamawiam koszer. Jeszcze nie slyszalem o przypadku zeby ktos sie zatrul.
admin
Administrator
 
Posty: 85
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 16:39

Re: ilość wymian

Postprzez admin 2 kwi 2013, o 19:55

Państwo nie zakazuje spożywania mięsa, państwo zakazuje produkcji mięsa przez ubój rytualny – mięso zawsze można importować, można też zezwolić gminom wyznaniowym na ubój. Nie można im tego zabronić, tak samo jak nie można zabronić mięsożernym Polakom jedzenie dziczyzny (ach ten humanitarny odstrzał!) czy masowe morderstwa karpi.
Sprawa ma więc moim zdaniem charakter bardziej charakter polityczno-finansowy i sprowadza się do pytania: czy Polska ma szanse być eksporterem mięsa z uboju rytualnego?
Natomiast oczywiście jest to przykład o wiele szerszego problemu, a mianowicie: czy można zalegalizować niechrześcijańskie praktyki religijne w UE i szerzej nieuropejskie zwyczaje? Poligamia, małżeństwa nieletnich, religijne stosowanie narkotyków, burki etc itp.
admin
Administrator
 
Posty: 85
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 16:39

Re: ilość wymian

Postprzez admin 11 maja 2014, o 21:12

Przestałam śledzić dyskusje na smoleńskie tematy, z poematów dygresyjnych znam prawie na pamięć „Beniowskiego” i starczy.
Swoim wpisem chcę jedynie podkreślić, że oprócz tych, zaangażowanych w mity smoleńskie są tacy, jak ja; którzy od początku, prześledzili prace komisji, badających przyczyny wypadku, poczytali głosy różnych specjalistów od katastrof, latania, praw fizyki i znawców procedur w lotnictwie a także w kancelariach prezydenta i premiera.
Dyskusja trwająca już pełne niemal trzy lata stała się jałowa, nie wnosi niczego, co mogłoby się przyczynić do zmiany stanowiska obu oficjalnych komisji.
Otóż ja należę do tych, co przestali się odzywać, reagować na kolejne sensacje, ale mają własne zdanie.
I wyrażą je dobitnie przy urnie wyborczej.„Najciekawsze więc w tej sekwencji dyskusji było to, że ci od Macierewicza zaczynają wierzyć Rosjanom i dostarczanym przez nich materiałom. Teraz słychać o jakichś rosyjskich filmach, które mają się okazać przełomowe.”
Ja bym się za bardzo ani nie cieszył ani zamartwiał tą nową wiarą ludu smoleńskiego w materiały dostarczane ostatnio przez Rosjan.
Po pierwsze, to sam Macierewicz musiał przyznać, ze te „materiały”, czy dokładniej, filmy, to są SYMULACJE. On oczywiście je pokaże ciemnemu ludowi licząc na to, ze ciemny lud to kupi jako prawdę najsprawiedliwszą. Faktem jednak jest, ze teoria zamachu w dalszym ciągu pozostanie bez ŻADNEGO konkretnego na nią DOWODU.
Po drugie to ów napływ jakichś bliżej nieokreślonych „materiałów” od Rosjan to najprawdopodobniej będzie nastepne wpuszczanie durnych Poliaczkow w buraki. Tak jak ze wszystkim innym do tej pory było. Rosjanie pokazują nam tylko to co chcą i raczej zawsze maja w tym jakiś swój cel. Wydaje się, ze jednym z takich celów jest jeszcze dogłębniejsze ogłupienie ludu smoleńskiego. Chodzi o doprowadzenie histerii zamachowej do takiego stanu aż stanie to wszystko farsa widoczna każdemu. I to gołym okiem.
http://beachbodyinsanity.webeden.co.uk/
http://isabelmarantroyal.blogspot.com/
To, że misją publiczną w naszym kraju jest umożliwianie „wygrania władzy na loterii” każdemu, kto nie ma ani legitymizacji społecznej, ani głowy czy rąk do pracy, to chyba od nie jest dla nikogo trzeźwego tajemnicą.
Mamy adekwatnego prezesa PAN (jaka nauka taka akademia), jego publicznie nagłośnionych antysemitów zakładowych, Radio Miłości publicznej w każdym domu…
No, po prostu mamy medialny dom publiczny.
Nie stój, nie czekaj – chciałoby się przypomnieć tym, co jeszcze się wahają czy odlecieć do ciepłych od cywilizacji XXI wieku krajów.
Na szczęście publiczny pułk podniebnych ułanów od stodolnych drzwi nie przetrwał, można lecieć gdzie oczy poniosą zagraniczną linią, bez obawy o zderzenie w publicznej przestrzeni powietrznej nad tą res publiką.
Jedyna rada to głosowanie publiki nogami.
http://klimatyzacja.ucoz.com/
http://macmakeup-online.blogspot.com/
To wtedy rozlegnie sie niekontrolowany śmiech, i to po obu stronach granicy. A ten będzie oznaczało, ze Putin nie będzie jednak znowu zmuszony do utarcia nosa skretynialym smarkaczom z Priwislianskiego Kraju.
admin
Administrator
 
Posty: 85
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 16:39

Re: ilość wymian

Postprzez admin 11 maja 2014, o 21:14

Dyskusja w telewizji o katastrofie smolenskiej powinna byc TYLKO o politycznych aspektach tragedii.
Na ile polskie panstwo zawinilo swoim balaganem:
stare samoloty, szkolenie, organizacja, upolitycznienie, bylejosc itd.
Doprowadzilo to do jednej katastrofy CASA i zaraz pozniej drugiej – Smolensk. Obie bezprecendensowe w wymiarze swiatowym i chyba historycznym. http://cheapnikehightops.blogspot.com/
Dochodzi do tego cala obrzydliwa propaganda od tajnej oficjalnej i obowiazujacej wersji przeslanej przez Sikorskiego w godziny po katastrofie, przez 4-ry kolowania i „pijanego Blasika”.
Dzielna Pani marszalek, ktora bedac w Smolensku…”prywatnie” widziala ziemie przekopywana na metr itp.
I polskich genetykach „bioracych udzial w ramie w ramie z Rosjanami” w indyfikacji, ktorych trzymano godzinami pod drzwiami prosektorium. http://bunhjdsfsdf.webeden.co.uk/
Apozniej opieprzono, ze mowia a mieli trzymac geby na klodke.
O pozamienionych zwlokach i calej medialnej dyskusji, ze to tylko kawalki spalonego miesa…
Kto jest za ten tragiczny burdel w Polsce odpowiedzialny i dlaczego gowno i sie zmienilo i dalej jest po staremu pomimo albo dzieki prawie 6 lat rzadow jedynej bezalternatywnej nowoczesnej ekipy Tuska.
Ani sledztwa o zabojstwo Madzi ani tym bardziej katastrofy lotniczej nigdy sie nie rozwiaze ani nie powinno sie rozwiazywac w telewizji. http://onlinekarenmillens.webeden.co.uk/
Skupianie sie na termobarycznych puszkach czy w oczywisty sposob upolitycznionej Adoninie jest rozpylaniem smolenskiej mgly nad tragicznym stanem polskiego panstwa.
Powinno sie mowic o tym kto ponosi polityczna odpowiedzialnosc za stan panstwa i jego rzadzenie na kazdym szczeblu – i jak to zmienic od gory do dolu
admin
Administrator
 
Posty: 85
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 16:39

Re: ilość wymian

Postprzez admin 11 maja 2014, o 21:16

Zrobcie sobie papierowe samolociki najlepiej z kawalkow Wyborczej, zasymulujcie wybuch puszki od piwa podgrzanej na gazie, skonsultujcie sie z podrecznikiem astrologii itd.
I bijcie piane az pojdzie para i zasloni stan panstwa.
Ale wara Wam od krytykowania rzadu i kogokolwiek za:
- brak jakichkolwiek wnioskow z katastrofy CASY gdzie zginelo 20- stu oficerow lotnictwa wyzszej rangii
- brak normalnych nowoczesnych samolotow mimo 20 paru lat wolnosci
- bezsensowne a i tak nieprzestrzegane procedury
- brak rozpoznania lotniska i zabezpieczenia dodatkowego
- beznadziejne szkolenie pilotow
- brak wplywu na sledztwo i podstawowe dowody
- na medialny zgielk i dezinformacje
- na nie dopilnowanie indetyfikacji zwlok
itd itd.Urządzanie, motywowanej konkurencją polityczną, eskapady na groby pomordowanych to pierwsza wina. Zabranie z sobą, niczym bizantyjski monarcha, tłumu składającego się z elity państwa, w celu przyćmienia wizyty Tuska, to druga wina. I wreszcie upór w sprawie lądowania, wbrew wszelkiej logice i zasadom bezpieczeństwa, to trzecia wina.
Bezpośrednio po katastrofie większoć ludzi nie miała wątpliwości co do tego, że była to banalna katastrofa o tragicznych skutkach. Społecznych i prywatnych.
Większość ludzi, obserwujących zachowanie braci Kaczyńskich przez lata, nie miała watpliwości co do przyczyn i moralnej odpowiedzialności.
Ludzie mówili o tym po cichu ze względu na obyczaj nie mówienia źle o zmarłych i uszanowania żałoby.
Niestety, takich skrupułów nie miał J.Kaczyński & Co. Cynicznie wykorzystano odruch współczucia ludzi gromadzących się przed Pałacem Prezydenckim. Zaczęto budować legendę Prezydenta Tysiąclecia poprzez skandaliczny pochówek na Wawelu.
Tymczasem reszta społeczeństwa milczała zakneblowana względami przyzwoitości.
Za jakiś czas, niezależni historycy stwierdzą, że w tych pierwszych dniach po katastrofie należało głośno i publicznie powiedzieć: moralna wina spoczywa na braciach Kaczyńskich. http://cheapmacmakeups.blogspot.com/
Niestety nie dało się tego zrobić ze względów obyczajowych, mentalnościowych.
To dało czas i przestrzeń na cyniczne zagospodarowanie wyobraźni ludzi mających skłonność do magicznego myślenia, podatnych na manipulację. Ludzi sfrustrowanych i podejrzliwych, nieufnych.
Nie wiem czy już nie jest po herbacie. Czy nie skończy się to katastrofą. Bo Kaczyński jest zdeterminowany i konsekwentny w dążeniu do podpalenia Polski. I niestety ma wielu pomocników. Wolałabym wierzyć, że nie jest tak, jak piszę. Ale niestety nie mogę oszukiwać samej siebie. Przyjemniej było by wierzyć, że nasza przyszłość nie jest zależna od szaleńca z pochodnią. Żyjemy na beczce z prochem
Polecialo dwoch…oficerow z BOR-u http://monsterbeats.webeden.net/
http://sacslvonline.webnode.fr/
http://ccheaptoms.blogspot.com/
http://lancelfr.blogspot.com/
http://hunterrainbootsale.blogspot.com/
http://cheap-uggboots-2012.blogspot.com/
zaczadzenie umysłowe nie jest jedynie polska specjalnością. Nie mamy na to patentu. Przypomnij sobie do jakiego zaczadzenia doprowadzono Niemców.
A eksperymenty Millgrama i Zimbardo pokazały, że do tego samego zdolni by byli studenci elitarnych uczelni amerykańskich. Zło, jak pisała Hanah Arendt jest banalne. Dlatego łatwo je przeoczyć. Przy sprzyjających warunkach wszędzie, szybko i łatwo zapuszcza korzenie.
Trzeba być bardzo uważnym i nie bać się krytycznego myślenia, pójścia pod prąd.
http://cheaptomsshoess.blogspot.com/
http://sacamainlancelfr.blogspot.com/
http://hoganschuhe.bligoo.de/
http://cuffiebeats.bligoo.it/
http://monsterjapan.blogspot.com/

a szef kancelarii premiera do Madrytu jako nominacja polityczna wiec z zasady nie merytoryczna… zaraz po wznowieniu dochodzenia w sprawie zaniedban w organizacji lotu przez jego kancelarie.
A Wy o teoriach profesora Baltazara Gabki i ruskich kreskowkach.
Brawo!
admin
Administrator
 
Posty: 85
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 16:39

Re: ilość wymian

Postprzez admin 11 maja 2014, o 21:18

zaczadzenie umysłowe nie jest jedynie polska specjalnością. Nie mamy na to patentu. Przypomnij sobie do jakiego zaczadzenia doprowadzono Niemców.Denerwowało mnie kiedyś, że politycy są cyniczni, że mówią do nas jak do debili, że operują emocjami, zasłaniając lub prymitywizując ważne problemy. Aż zrozumiałem, że jesteśmy w większości durni. To, co się dzieje, to nie jest wina polityków, tak jak skandaliczne często zachowanie kleru nie jest wyłącznie ich winą lecz całego Kościoła, czyli wszystkich wiernych. Wierni nie interesują się życiem Kościoła, a jeśli znają skandaliczne zachowania kleru to nie reagują, nie protestują, niczego nie próbują zmienić.
http://klimatyzatorek.pinger.pl/
http://klimatyzacja.webgarden.com/
Podobnie jest w życiu publicznym. Ludzie mało czym się interesują poza show, uwierzą w największą głupotę byle atrakcyjnie podaną. Kaczyński jest równie atrakcyjny jak pani oskarżona o zabicie dziecka, albo katastrofa autobusu. A durnota, która daje oglądalność, zawsze zwycięży z dobrym, mądrym programem.
http://pascherkjhkhk.webnode.fr/
http://1klimatyzator.blox.pl
Wielu polityków nie musi nic mówić, wystarczy że odpowiednio się zachowują. Ot choćby Wałęsa, którego wybraliśmy kiedyś na prezydenta mimo że nie potrafił wyartykułować żadnego poglądu, a nawet powiedzieć zdania z podmiotem i orzeczeniem.
Wystarczy że ktoś z przekonaniem coś głosi i już ma nasze głosy.
Politycy u nas nie muszą się niczego obawiać. Cokolwiek powiedzą czy zrobią wkurzającego, to ich nie dyskredytuje. Za niedługi czas zapominamy o tym i głosujemy na nich. Dostaliśmy nie raz po tyłku od tych samych ludzi, ale kto pamięta o tym jak to było? Liczy się to, jak polityk mówi teraz, jak bardzo kocha Polskę i chce ją zmienić dla naszego dobra, mniejsza już jak, to nas mało interesuje; kiedy dostanie władzę to na pewno będzie dobrze rządził.
Kto ma zmienić ten stan rzeczy? Narzekamy na partie i ich przywódców. Wierzymy, że wreszcie pojawi się ktoś mądry, uczciwy, zdobędzie władzę i zaprowadzi porządek. Niechby tam nawet przekroczył prawo skoro ma dobre zamiary. A wtedy, dzieci, wszystko się zmieni. Politycy będą uczciwi i rzeczowi, ministrowie kompetentni, kler przypomni sobie o naukach Jezusa, a my wszyscy wtedy, dopiero wtedy, będziemy sobie wzajemnie życzliwi. A teraz umyjcie rączki i ząbki i idźcie spać.
http://lovemknet.blogspot.com/
http://burberryscarfuk.blogspot.com/
http://chaussures-supra.blogspot.com/
http://rogerviviershoessale.blogspot.com/
A eksperymenty Millgrama i Zimbardo pokazały, że do tego samego zdolni by byli studenci elitarnych uczelni amerykańskich. Zło, jak pisała Hanah Arendt jest banalne. Dlatego łatwo je przeoczyć. Przy sprzyjających warunkach wszędzie, szybko i łatwo zapuszcza korzenie.
Trzeba być bardzo uważnym i nie bać się krytycznego myślenia, pójścia pod prąd.
admin
Administrator
 
Posty: 85
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 16:39

Następna strona

Powrót do wentylacja


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości

cron